Lęk to naturalna reakcja na zagrożenie. Wiele osób w pełnym niepewności i zmian stanie pandemii reaguje lękiem. Dla wielu tematem lęku staje się śmierć, w tym także śmierć bliskich osób.
O naturze kryzysu – okiem psychologa
Bezpłatne konsultacje z psychologiem online!
Trudne emocje w bliskich związkach
Bezpłatne i niskopłatne konsultacje online z psychoterapeutą
Do końca marca 2020 oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnej, jednorazowej konsultacji z psychoterapeutą z naszego ośrodka. Konsultacja odbywa się przez Internet i trwa 50 minut.
Ofertę bezpłatnych konsultacji online kierujemy do osób dotkniętych epidemią koronawirusa, w szczególności do:
bliskich osób zarażonych i samych chorych
osób pozostających w przymusowej kwarantannie
pracowników służby zdrowia narażonych na kontakt z osobami zarażonymi wirusem
osób z grupy podwyższonego ryzyka zarażenia się w związku z wykonywaniem pracy, np. kierowców, pracowników sklepów.
Do końca marca 2020 oferujemy również możliwość skorzystania z 3 sesji psychoterapii online po obniżonej cenie (100zł za 50-munutową sesję psychoterapii online). Oferta jest dostępna dla wszystkich klientów zgłaszających się do naszego ośrodka po raz pierwszy od 19 do 31 marca 2020. Kolejne sesje są płatne wg standardowego cennika (130zł za sesję). Pierwsza sesja musi odbyć się w marcu 2020.
Psychoterapia W Relacji - psychoterapia online i konsultacje z psychologiem online
W czasie epidemii wiele osób spotyka się z trudnościami, w których potrzebują wsparcia. Nasilone lęki, stany depresyjne, poczucie osamotnienia oraz trudności w bliskich relacjach to codzienne i bardzo powszechne obecnie doświadczenia. Często utrudniony lub niemożliwy jest osobisty kontakt z innymi ludźmi, a cierpienie w izolacji jest jeszcze bardziej dotkliwe.
W Ośrodku Psychoterapii W RELACJI zapewniamy możliwość pomocy psychologicznej, mimo że osobisty kontakt jest w tej chwili utrudniony. Oferujemy możliwość skorzystania z sesji psychoterapii online dla naszych dotychczasowy klientów oraz wszystkich osób, które właśnie teraz zdecydują się na skorzystanie z pomocy psychologa online. Tę formę psychoterapii prowadzą obecnie wszyscy nasi psychoterapeuci.
Dzięki komunikacji online, wsparcie możemy zapewnić klientom z obszaru całego kraju i nie tylko. Prowadzimy sesje po polsku, angielsku, hiszpańsku i włosku.
Aby zarezerwować sesję psychoterapii online, prosimy o kontakt z nami w najbardziej dogodny dla Państwa sposób: Umów się na konsultację z psychologiem online.
W trakcie zapisów otrzymają Państwo wszelkie potrzebne informacje tak, aby techniczne aspekty pracy online wspierały Państwa komfort uczestniczenia w terapii.
Magia? Czyli na czym polega psychoterapia?
Psychoterapia to metoda leczenia o udowodnionej skuteczności. Jednocześnie dla wielu osób pytanie „Na czym polega psychoterapia?” pozostaje tajemnicze. Niezależnie od nurtu psychoterapii, można wyróżnić grupę czynników które pozytywnie wpływają na osiąganie efektów w psychoterapii
Psychoterapia humanistyczna – akceptacja która zmienia
Tradycyjne pojęcie zdrowia i choroby zakłada istnienie ogólnie przyjętych norm, a „zaburzone” zachowania to te, które w tych normach się nie mieszczą. Psychoterapia humanistyczna inaczej rozumie „zaburzone” zachowania traktując je jako twórcze przystosowanie, a nie odbieganie od normy. Takie podejście ma implikacje zarówno dla przebiegu procesu terapii, jak i jej celów.
Seks w związkach z perspektywy psychoterapii skoncentrowanej na emocjach (EFT – Emotionally Focused Therapy)
Zbudowanie i utrzymanie satysfakcjonującej więzi seksualnej jest ważne dla większości osób będących w związkach. Dotyk fizyczny pobudza i koi, przyczyniając się do wytworzenia silnej więzi emocjonalnej między partnerami. Bezpieczne przywiązanie między partnerami sprzyja kreatywności i podejmowaniu ryzyka - również w sferze seksualnej. Psychoterapia par skoncentrowana na emocjach (EFT) pozwala partnerom stawać się dostępnymi, zaangażowanymi i uwrażliwionymi na siebie nawzajem. Dzięki temu seks w związku staje się bezpieczną przygodą i przyczynia się zacieśniania więzi i satysfakcji ze związku.
Psychoterapia – kiedy ją zakończyć
Psychoterapia to proces, który trwa, ma różne etapy. Ostatnim z nich jest … kończenie. Po czy poznać, że to dobry moment na zakończenie własnej psychoterapii? Kiedy kończyć terapię, a kiedy lepiej z tą decyzją się wstrzymać?
Przeszłość i psychoterapia
Przeszłość jest ważnym, budzącym wiele emocji aspektem pracy psychoterapeutycznej. Wiele osób obawia się wracania do niej, wiele zdaje się żyć zadawnionymi urazami i minionymi wydarzeniami. Praktyka pokazuje, że zajmowanie się przeszłością w psychoterapii ma często sens, jednak to klient decyduje, czy i na jakich zasadach chce do niej powracać.
Rodzaje depresji i psychoterapia. Depresja melancholiczna i depresja reaktywna.
Psychoterapia humanistyczno-doświadczeniowa
Psychoterapia staje się coraz bardziej powszechna i dostępna. Wpływ na decyzję o terapii może mieć sposób jej prowadzenia – czyli między innymi podejście terapeutyczne. Rozeznanie się samodzielnie w różnicach pomiędzy poszczególnymi nurtami nie jest jednak łatwe. Przybliżamy więc jedno z podejść, z którego korzystamy w naszym ośrodku: podejście humanistyczno-doświadczeniowe.
Lęk społeczny a psychoterapia skoncentrowana na emocjach (EFT)
Zaburzenia lękowe to jedne z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Lęk społeczny, czy fobia społeczna to jedno z takich zaburzeń. W tym artykule przyglądamy się mu z perspektywy terapii skoncentrowanej na emocjach Leslie Greenberga (Emotion-focused Therapy). Przyglądamy się źródłom lęku społecznego, emocjom i trudnościom, które mu towarzyszą oraz roli terapii w radzeniu sobie z nim.
Empatia – magiczny składnik psychoterapii
Spojrzenie na uzależnienie przez urazy więzi
Co to znaczy DDA?
Terapia psychodynamiczna
Terapia psychodynamiczna przywodzi na myśl skojarzenia rodem z filmów i literatury: kozetka, milczący terapeuta i rozmowy wyłącznie o dzieciństwie. Tymczasem od czasów Freuda zarówno teorie psychoanalityczne jak i terapie odwołujące się do nich znacząco się zmieniły i rozwinęły, a współczesne terapie psychodynamiczne są skutecznym sposobem radzenia sobie z calym spektrum problemów emocjonalnych.
Poczucie własnej wartości – skąd się bierze niska samoocena?
Asertywność – co to jest?
Kilkudziesięcioletnią popularność słowa “asertywność” zawdzięczamy psychologom, coachom, nauczycielom, a także szefom i działom HR. Któż nie słyszał, że jest za bardzo lub zbyt mało asertywny, że powinien nad asertywnością pracować, pójść na szkolenie, czy kupić sobie poradnik? Wokół asertywności narosło wiele nieporozumień. Czym więc jest i z czym najczęściej kojarzona jest asertywność?